czwartek, 16 sierpnia 2018

Blogowy Pamiętnik - solidna dawka informacji


Nieodzownym elementem spotkań z innymi biegaczami, obok wspólnych treningów, są rozmowy mające na celu podzielenie się wiedzą o nowościach w zakresie dostępnych i skutecznych suplementów czy składnikach odżywczych. Po takiej wymianie opinii warto je zweryfikować. Oczywiście pierwszym źródłem informacji obecnie jest internet, jednak ogrom stron traktujących o tym zagadnieniu nie ułatwia zadania. Warto mieć kilka sprawdzonych portali, które w usystematyzowany i uporządkowany sposób podejdą do tematu.

Jedną z takich stron, na które ostatnio się natknąłem jest blogowypamietnik. Pod tą niepozorną nazwą kryje się naprawdę potężne i poważne źródło informacji. Są one pogrupowane w dwa większe zagadnienia: Dieta i Trening. Jest przejrzyście i czytelnie, każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Są porady dla początkujących (np. co warto wiedzieć o zdrowiu wynikającym z jazdy na rowerze, artykuł wzbogacony o niezbędnik cyklisty; w jaki sposób skutecznie spalać tłuszcz), rankingi preparatów stosowanych dla konkretnych celów czy wykazanie nowości, które pojawiły się na rynku.

Do najciekawszych bloków tematycznych można zaliczyć podsumowanie zebranych informacji o aktualnie popularnych składnikach naturalnych, jak kurkuma czy GABA. Autorzy w prosty sposób nakreślają najważniejsze dane o działaniu, dawkowaniu czy ewentualnych skutkach ubocznych. Wszystko to jest podane w prosty w odbiorze sposób, bez silenia się na specjalistyczny język. Ważniejsze informacje ujęte są w ramkach, co sprzyja ich zapamiętaniu.

Równie przydatne są artykuły skupiające się na przedstawieniu nowych preparatów, które pojawiają się w sklepach. Dotyczy to także popularnych lub zyskujących zainteresowanie zabiegów czy kuracji. Analizy są szczegółowe, skupiające się zarówno na najważniejszych, jak i tych, wydawałoby się, mniej istotnych aspektach. Nie bez znaczenia jest wskazanie dostępności, cen czy najświeższych opinii.

Artykuły są aktualizowane, więc warto przeglądać archiwum, by zaczerpnąć wiedzy, która nie jest widoczna na stronie domowej, a nie straciła nic na swojej świeżości. Przeszukując starsze wątki można natknąć się na ciekawe, niekoniecznie z pierwszych stron gazet, przykłady diet (jak np. bazująca na tzw. „baby food”), z opisem działania, skutecznością, przykładowymi potrawami i innymi niezbędnymi informacjami. Dowiemy się, dla kogo jest dedykowana, komu może zaszkodzić i ile będzie kosztować jej stosowanie.

Co ważne, strona nie atakuje wszechobecnymi reklamami, co jest miłym odróżnieniem od aktualnych trendów. Dzięki temu ciągle towarzyszy nam uczucie lekkości portalu oraz miłego dostępu jedynie do wiedzy.

Warto korzystać z wyszukiwarki zamieszczonej na stałe w prawym górnym rogu. Działa ona w sposób dynamiczny, więc po wpisaniu już kilku liter interesującego nas hasła otrzymujemy wykaz najbardziej prawdopodobnych podpowiedzi. Zbiór ten zawęża się wraz z dalszym wstukiwaniem części szukanej frazy. Jeśli okaże się, że proponowane artykuły nie są tym, czego szukamy, nic nie stoi na przeszkodzie by spojrzeć na listę kolejnych wyników. Testując to rozwiązanie znalazłem, zupełnie przypadkowo, ciekawe zastosowanie. Po wpisaniu nazwy składnika (np. „pieprz”) od razu oczom ukazują się te preparaty, w których skład on wchodzi. Dzięki temu w banalnie prosty sposób możemy wylistować zbiór suplementów z magnezem, potasem czy innym szukanym składnikiem.

Jak widać, ta pozornie prosta przy pierwszym kontakcie, strona skrywa zupełnie niezłe źródło informacji i wskazówek odnośnie odżywiania, ćwiczeń czy porad dotyczących aktualnie popularnych suplementów diety. Warto dać jej szansę i dodać do „ulubionych”, by zajrzeć zarówno w przypadku potrzeby weryfikacji i poszerzenia wiedzy, jak i pozyskania nowych wiadomości, którymi będzie można się podzielić ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz